x تبلیغات
مجله جوان

واردات گردو در دست شبکه‌های سازمان یافته قاچاق

 قاسمعلی حسنی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: علیرغم اینکه ایران یکی از تولیدکنندگان گردو در جهان محسوب می شود اما بازار گردوی ایران در سیطره گردوهای وارداتی از سه کشور آمریکا، شیلی و بلغارستان است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزود: گردوهای وارداتی از سه کشور مذکور به صورت قاچاق به کشور وارد می شود و واردکنندگان این گردوهای قاچاق بازار بسیار پرسودی را در اختیار دارند.

وی بیان داشت: اندازه گردوی ایرانی یکسان نیست و اغلب دارای ضایعات است، گردوی شیلی طعم و مزه ای شبیه گردوی ایرانی دارد اما به علت اندازه یکنواخت، درشت بودن، کیفیت مناسب و کاغذی بودن مورد استقبال خوبی قرار گرفته است.

حسنی اظهار داشت: قبل از ورود گردوهای قاچاق از شیلی، بخش اعظم بازار گردو را گردوهای قاچاق وارداتی از آمریکا احاطه کرده بود اما اکنون واردات گردوی آمریکایی بسیار کم شده است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار داشت: در یکی دو سال اخیر نیز با واردات گردوهای قاچاق از بلغارستان، بخش اعظم بازار این محصول کشاورزی توسط گردوی بلغارستانی احاطه شده است و با توجه به نوع کیفیت از این نوع گردو هم بخوبی استقبال شده است.

* قیمت گردوی ایران، آمریکا، شیلی و بلغارستان

وی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم گردوی شیلی با پوست در بنکدارای ها بین 95 تا 100 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم مغز گردوی شیلی بین 205 تا 220 هزار تومان است.

حسنی اظهار داشت: قیمت هر کیلو گردوی آمریکایی با پوست در بنکداری ها 80 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم مغز گردوی آمریکایی حدود 170 هزار تومان است.

وی افزود: همچنین قیمت عرضه هر کیلوگرم گردوی بلغارستانی با پوست در بنکداری های 104 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم مغز گردوی بلغاری 170 تا 190 هزار تومان است.

حسنی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم مغز گردوی ایرانی در بنکداری ها 225 هزار تومان است البته بر حسب افت کیفیت ممکن است قیمت هر کیلوگرم پایین تر از رقم ذکر شده نیز باشد و در مواردی حتی این محصول خوراکی با قیمت حدود 140 هزار تومان نیز عرضه می شود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت هر کیلوگرم مغز گردوی قهوه ای یا همان مغز گردوی تقریبا کهنه که معمولا در رستوران ها و کافی شاپ ها کاربرد دارد نیز حدود 140 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه بازار گردو در ایران یک بازار پرسود است گفت: در ابتدا این بازار را گردوی آمریکایی کشف کرد اما بعد از آن گردوی شیلی و اکنون گردوی بلغارستان وارد بازار شده است بطوریکه حدود 50 درصد بازار گردو از گردوهای وارداتی قاچاق تامین می شود.

* شبکه سازمان یافته واردات کالای غیرمجاز

حسنی اظهار داشت: یک شبکه سازمان یافته زنجیره ای واردات کالاهای غیرمجاز در کشور وجود دارد که کالاهای قاچاق توسط این زنجیره کاملا منسجم به کشور وارد می شود بطوری که کالای مورد نیاز از داخل کشور سفارش داده می شود و اغلب ایرانیان مقیم در خارج از کشور این کالا ها را خریداری و توسط کشتی و بنادر به کشور منتقل و در نهایت وارد شبکه توزیع کشور می شود.

وی بیان داشت: گردوی آمریکایی و شیلی در ابتدا وارد دبی می شود و پس از آن وارد بنادر شده و در نهایت نیز وارد شبکه توزیع کشور می شود اما گردوی بلغارستان از طریق ترکیه و از طریق مسیرهای زمینی وارد کشور می شود.

5 راهکار ساده برای افزایش امنیت وب سایت شما

هک شدن وب سایت از بدترین موضوعاتی است که می‌تواند برای وب سایت شما اتفاق بیافتد. چرا که می‌تواند همه زحمات شما را به باد دهد. بکاپ‌گیری مداوم از سایت از راهکار‌هایی است که عموما برای جلوگیری از پیامد‌های بد هک شدن توصیه می‌شود. البته این همه ماجرا نمی‌باشد و نیاز است تا ترفند‌های دیگری انجام شود. در این مقاله تصمیم داریم تا به معرفی بهترین روش‌ برای افزایش امنیت سایت‌ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

برای تامین امنیت سایت باید چه کنیم؟

گام اول: سایت خود را بروز رسانی کنید 

در قدم اول توصیه می‌شود تا در کوتاه ترین زمان ممکن تمامی بخش‌های سایت خود را آپدیت کنید. برای این کار از بروز‌رسانی CMS شروع نمائید. اگر از سایت ورد پرس استفاده می‌کنید بایستی پس از مشاهده پیام هشدار به سرعت نسبت به بروز‌رسانی سایت اقدام کنید. پس از انجام این مرحله باید تمامی پلاگین‌هایی که بروز‌رسانی جدید دارند، آپدیت کنید. هدف از این کار یافتن باگ در نرم‌افزار می‌باشد هر چند که این باگ چندان جدی نباشد.

 ممکن است اگر در این کار جدی نباشید باگ جدی در سایت شما وجود داشته باشد و بدین ترتیب محتویات سایت خود را در معرض تهدید قرار دهید. معمولا پلاگین‌ها از بهترین راه‌هایی هستند که می توانند کنترل سایت شما را به دست هکر‌ها بسپارند. انجام مراحل گفته شده که جزو بهترین روش‌ برای افزایش امنیت سایت‌ها می‌باشد بیشتر از چند دقیقه زمان شما را نمی گیرد اما انجام ندادن آن‌ها می تواند به هک شدن سایت و مشکلات بسیار بزرگتری بیانجامد.

2. نصب پلاگین های امنیتی رایگان

اگر از سایت ورد پرس استفاده می‌کنید پلاگین security sucuri می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد تا سایت شما را از خطرات احتمالی نجات دهد. این پلاگین به طور خودکار بسیاری از وظایف سایت شما را بر‌عهده می‌گیرد و می‌تواند مانع خوبی برای جلوگیری از هک شدن سایت توسط هکر‌ها فراهم کند. 

از دیگر افزونه‌‌هایی که می‌توانید برای افزایش امنیت سایت‌های وردپرس از آن‌ها استفاده کنید می‌توان به  worldfence    bulletproof security،ithemes security  اشاره کرد. برای دانلود این برنامه‌ها می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کنید. 

3. استفاده از  https 

با استفاده از https اطلاعات بین سایت شما و کاربران رمز گذاری می‌شود و هکر ها نمی‌توانند از این اطلاعات برای هک سایت استفاده کنند. بنابراین این روش را هم می توان جزو بهترین روش‌ برای افزایش امنیت سایت‌ها به شمار آوریم. بر اساس تحقیقاتی که از کاربران سایت‌های مختلف صورت گرفته است آن‌ها ترجیح می‌دهند سایت‌هایی که از https استفاده می‌کنند را دنبال کنند و این موضوع در تصمیم آن‌ها برای انتخاب سایت بسیار تاثیر گذار می‌باشد. برای خرید SSL می توانید از طریق همین سایت اقدام کنید‌.

4. انتخاب پسورد قدرتمند

انتخاب پسورد قوی از بدیهی ترین گام‌ها برای داشتن سایتی با امنیت بالا می‌باشد. باید بدانید که پسورد‌ هایی که ترکیبی از کلمات می‌باشد به راحتی با روش بروت فورس هک می شود و بهتر است برای بالا بردن امنیت رمز شما ترکیبی از اعداد، حروف و کاراکتر‌ها باشد. 

5. استفاده از هاستینگ معتبر

در سایت ما برای بالا بردن امنیت سایت‌های میزبانی شده، معتبر ترین لایسنس‌های امنیتی به کار گرفته می‌شود به همین دلیل اگر از این امکانات استفاده کرده اید، نگرانی از بابت این بخش نخواهید داشت. 

توصیه می شود اگر سرور لینوکسی در اختیار دارید از لایسنس‌های آنتی شل و برای سرور‌های ویندوزی از لایسنس F-secure بهره بگیرید. کانفینگ این لایسنس‌ها به همراه تنظیمات اینترنتی بر روی سرور شما می‌تواند سایت شما را از بسیاری از حملات اینترنتی نجات دهد. برای دسترسی به هاستی مطمئن و سریع می‌توانید به صفحه هاست و میزبانی ایران سرور مراجعه نمائید.

منبع مقاله: جت آموز

 

صفحه قبل 1 صفحه بعد