باتری های لیتیوم یونی بهترین نوع از باتری های شارژی به شمار می آیند که امروزه از ان برای تمامی گوشی های هوشند با هر برندی استفاده می شود، کمپانی بزرگ اپل نیز برای تمامی مدل های آیفون از این نوع باتری بهره می برد، اما نکته مهمی که در مورد این باتری وجود دارد و لازم است حتما بدانید، کاهش ظرفیت آن به مرور زمان است که متاسفانه در کنار تمام مزیت های خوبی که این نوع باتری از آن برخوردار است این امر اجتناب ناپذیر بوده و با گذر زمان با افت ظرفیت و توان مواجه می شود که در چنین شرایطی باید برای خرید باتری اورجینال فونی شاپ و جایگزینی آن با باتری قدیمی اقدام کنید.

 

اما اکنون این سوال پیش می آید که چگونه بدانیم باتری اورجینال آیفون چه میزان از توان و ظرفیت خود را از دست داده است؟ و یا به عبارتی دیگر برای تست سلامت باتری آیفون چه روش هایی وجود دارد؟

برای این که بتوانید وضعیت و سلامت باتری آیفون خود را مورد ارزیابی قرار دهید روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با این روش ها آشنا کنیم برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه باشید

ارزیابی سلامت باتری آیفون در منوی تنظیمات

یکی از قابلیت هایی که سیستم عامل گوشی های IOS از ان بهره مند شده اند این است که می توان از وضعیت عملکرد باتری در منوی تنظیمات آن مطلع شوید، که کاربر می تواند از این ویژگی برای تست و بررسی سلامت باتری آیفون خود استفاده کند، برای ورود به این بخش کافی است بعد از ورود به منوی تنظیمات گوشی بر روی گزینه Battery کلیک کنید.

اگر بعداز ورود به این بخش علامت هشدار را مشاهده کردید بدین معنا است که باتری گوشی ایفون شما دارای مشکل می باشد و برای برطرف نمودن ان به سرویس و یا تعویض نیاز دارد. اما اگر هیچگونه علامت هشداری مشاهده نکردید بدین معنا است که باتری گوشی شما سالم می باشد البته برای تست سلامت باتری آیفون این این روش نمی تواند زیاد کاربردی باشد زیرا جزئیات دقیق باتری در این روش ارائه نمی گردد.

تست سلامت باتری آیفون با برنامه Console App  در مک بوک ها

این برنامه در مک بوک های اپل قرار دارد که از طریق ان می توانید سلامت باتری گوشیتان را مورد بررسی قرار دهید، لازم است که بدانید که Console App   جزو برنامه های پیش فرض مک بوک ها می باشد لذا نیاز نیست که آن را به صورت جداگانه دانلود و نصب کنید، پس از اجرای این برنامه با استفاده از کابل مناسب گوشی را به مک بوک متصل نمایید و از طریق تایپ عبارت batteryhealth می توانید جرئیات دقیق باتری آیفون را مشاهده کنید، حتی میزان ظرفیت باقی مانده باتری با ذکر درصد نمایش داده می شود.

یکی از بهترین روش های تایید شده برای تست سلامت باتری اورجینال آیفون استفاده از برنامه Console App می باشد.

 

 

تست سلامت باتری آیفون با برنامه coconut Battery

یکی دیگر از روش های کاربردی برای ارزیابی وضعیت و سلامت باتری آیفون استفاده از برنامه coconut Battery می باشد، برای این که بتوانید از این برنامه استفاده کنید بایستی به مک بوک های اپل دسترسی داشته باشید، البته توجه داشته باشید که لازم است برای بهره مندی از برنامه coconut Battery ابتدا آن را دانلود و سپس نصب کنید، سپس با کمک کابلی مناسب آیفون را به مک بوک متصل نمایید، اکنون می توانید وضعیت باتری را مورد بررسی دقیق قرار دهید برای این که بتوانید جزئیات مربوط به باتری و ظرفیت باقی مانده ان را مشاهده کنید برروی گزینه iOS Device کلیک کنید.

 

البته علاوه بر برنامه های مذکور  برای بررسی وضعیت باتری آیفون می توانید از اپلیکیشن هایی که برای این منظور ارائه شده است نیز استفاده کنید، با نصب این اپلیکیشن ها می توانید به راحتی تست سلامت و وضعیت دقیق باتری را مورد ارزیابی دقیق قرار دهید.

اکنون این سوال پیش می آید در صورت استفاده از هر کدام از برنامه هایی که در این مقاله معرفی شد اگر وضعیت باتری آیفون خوب نباشد چه باید کرد؟

خرید باتری اصل آیفون

اگر بعد از انجام تست سلامت و بررسی های انجام شده اگر وضعیت باتری خوب نباشد باید برای تعویض آن اقدام شود، یکی از رایج ترین و بهترین روش ها برای تعمیر باتری آیفون، تعویض آن است، برای این منظور کافی است ابتدا برای خرید باتری اصل و اورجینال آیفون از فونی شاپ

https://fonishop.com و سپس تعویض آن باتری قدیمی اقدام کنید و از این طریق با افزایش ظرفیت باتری موجب بهبود عملکرد و کارایی گوشی نیز خواهید شد.